تبلیغات
ریاضی-معما و سرگرمی - مطالب آذر 1394
سه کسر چالش بر انگیز
سلام
چند روز پیش یک معمای ریاضی  بدستم رسید که در اون می بایست با اعداد 1 تا 9 مجموع سه کسر رو به یک میرسوندیم. بعد از اینکه سوال رو حل کردم تصمیم گرفتم اون رو به صورت یک سرگرمی ریاضی فلش دربیاورم تا شما هم تست کنید و ببینم چه جوابهایی برای این سوال میتونید بدست بیاورید.
پس اگر تونستید معما رو حل کنید برام بنویسید اعداد رو چطوری روی کسرها قرار دادید تا به جواب رسیدید؟تا لود شدن فلش کمی صبر کنید

اگر قادر به دیدن فایل فلش نیستید.یا فایل بدرستی نمایش داده نمی شود باید فلش پلیر را از لینک زیر دریافت کرده و نصب کنید.
Download Adobe Flash Player
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 21 آذر 1394 توسط محسن

  
درس افزار کمک آموزشی مقایسه اعداد تواندار 
 ویژه کلاس نهم و هشتم
 Compare Powers v:1.0
                  

با عرض سلام خدمت دوستان رهیار
درس افزار توانبعد از مدتها فرصتی پیدا شد و تونستم یک بازی کمک آموزشی(درس افزار) برای کتاب  ریاضی نهم و مربوط به فصل چهارم که توان و ریشه هست درست کنم.
مقدمه: یکی از مفاهیمی که باید دانش آموزان به ان مسلط شوند تشخیص و درک اعداد توان دار و مقایسه آنها از حیث بزرگتری و کوچکتری می باشد.درباره برنامه: در درس افزاری که درست کرده ام انواع حالتهایی که توی کتاب به اونها اشاره شده است آورده شده.اعداد توان دار با پایه های مثبت و کوچکتر از یک-اعداد با پایه های بزرگتر از یک- توانهای منفی -پاه منفی با توان زوج - پایه منفی با پرنتز و بدون پرانتز و...
در هر مرحله 10 سال از کاربر پرسیده میشود که باید با فشردن دکمه های بزرگتر کوچکتر و یا مساوی به اونها جواب بدهد.اگر پاسخ اشتباه داده بشه جواب درست و توضیحی درمورد اون نوع از اعداد نشون داده میشه.
سوالات بصورت تصادفی هست و امکان حفظ کردن و تقلب اصلا وجود نداره وقت آزمون 2 دقیقه هست پس علاوه بر دقت باید دارای سرعت عمل باشید تا بتونید تمام سوالها رو در مدت معین جواب بدهید.
امتیاز بازی بر مبنای20 نمره طراحی شده تا دبیر بتواند در کلاس از اون استفاده کند و امتیاز دانش آموز را بعنوان یکی از نمرات مستمر او برایش ثبت کند.

پی نوشت: درپایان امیدوارم نظرات خودتون رو برام بنویسید تا در بهبود کارآیی برنامه از اونها استفاده کنم.از همکاران و دبیران ریاضی که مثل همیشه به بنده لطف دارند تقاضا میکنم تاحدامکان از چنین درس افزارهایی در کلاس خودشون استفاده کنند تا هم باعث ایجاد فضای شاد و مفرح در کلاس بشوند و هم اهداف آموزشی این فصل رو بطور غیر مستقیم به بچه ها آموزش بدهند.

اگر امکانات و سخت افزار مورد نیاز رو در کلاس ندارید لینک این مطلب رو در اختیار دانش آموزان قرار بدهید تا خودشون در خانه از اون استفاده کنند.
اگر زحمتی نیست برام بنویسید نظرتون چیه که نسخه اندروید این برنامه رو توی کافه بازار قرار بدهم؟برای اجرای بازی به ادامه مطلب تشریف ببرید.ممنون


ادامه مطلب


نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آذر 1394 توسط محسن

تمامی حقوق این سایت محفوظ است.کپی برداری از مطالب بدون اجازه مدیر سایت شرعاً و عرفاً مجاز نمی باشد.